Domowa pielęgnacja włosów

Każdej kobiecie zależy na zdrowych i lśniących włosach. Jednak nie każda otrzymała je w darze od natury. Niektóre panie muszą szczególnie o nie dbać. Co robić, by zawsze mieć nienaganne włosy oraz cieszyć się ich zdrową kondycją?

Oprócz regularnego mycia włosy potrzebują także odżywienia. Wszelkie odżywki, maski, wcierki i olejki należy dobierać do typu włosów, ponieważ każdy wymaga innej pielęgnacji. Tego typu produktów nie musimy stosować codziennie i możemy zrobić je samodzielnie. Maseczki z miodu, cytryny czy jajek to świetny sposób na odżywienie i utrzymanie dobrej kondycji włosów.

Jeśli zależy nam na zdrowych włosach nie możemy zbyt ich forsować. Prostowanie i suszenie niszczy pasma i może powodować ich rozdwajanie. Jeśli już musimy suszyć włosy najlepiej zaopatrzyć się w suszarkę z zimnym nawiewem, ponieważ to ciepłe powietrze jest głównym powodem uszkadzania struktur włosów. Kobiety używające prostownic powinny wybierać te z regulacją temperatury. Cienkie włosy nie potrzebują bowiem aż takiego ciepła do modelowania jak grube i gęste.