Dotlenienie skóry twarzy – najskuteczniejsze zabiegi

Zabiegi dotleniające cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie, a od pewnego czasu, także w Polsce. Nic dziwnego – tlen to nasz naturalny sprzymierzeniec w walce ze zmęczeniem i postępującymi procesami starzenia. Jakie zabiegi możemy wykonać, jeśli interesuje nas dotlenienie skóry?

Zabiegi dotleniające w gabinecie kosmetycznym z użyciem aparatów tlenowych

Na rynku dostępnych jest kilka różnych rodzajów aparatów, wyposażonych w specjalnie dostosowane głowice, przypominające długopis. Zabieg poprzedza klasyczne przygotowanie – demakijaż i delikatny peeling, który zwiększa chłonność skóry. Następnie w twarz wklepywane jest serum dobrane do rodzaju cery. Wtedy przychodzi czas na użycie aparatu tlenowego – kosmetyczka punkt po punkcie przykłada do twarzy głowicę, “wpuszczając” skoncentrowany i przefiltrowany tlen pod skórę. Ten rozchodzi się, jednocześnie transportując składniki aktywne serum. Dotlenianie skóry w ten sposób nie jest bolesne, a nawet większość klientek gabinetów kosmetologicznych ocenia to jako przyjemne. Ze względu na rodzaj cery i użyte kosmetyki, zabieg może spłycać zmarszczki, rozjaśniać przebarwienia potrądzikowe lub usuwać oznaki zmęczenia.

Złuszczanie skóry przy pomocy tlenu

Tlen może także służyć do złuszczania martwego naskórka. Proces ten nazywany jest oxybrazją tlenową. Do wykonania zabiegu potrzebny jest specjalny aparat tlenowy i sól fizjologiczna. Ten zupełnie sterylny zabieg (głowica w ogóle nie dotyka skóry klientki) to świetny sposób na rozpoczęcie jakichkolwiek dalszych działań kosmetycznych. Przygotowuje skórę do pielęgnacji, widocznie ją napina i rozświetla. Jest polecany także osobom z wrażliwą i skłonną do podrażnień cerą, u których wykluczone są peelingi mechaniczne i wiele chemicznych. Z tego samego powodu złuszczanie skóry z jednoczesnym jej dotlenianiem to dobry sposób na regenerację po innych zabiegach.

Terapia hiperbaryczna – dotlenienie skóry i całego organizmu

Zabiegi dotleniające cały organizm pozwalają na osiągnięcie wielu efektów za jednym razem. Po pierwsze, poprawiają metabolizm – zarówno ten na poziomie mikrokomórkowym, jak i ogólnym. Są w zupełności bezpieczne i mogą być także stosowane przez kobiety w ciąży. Terapia hiperbaryczna polega na odpoczynku w specjalnie do tego stworzonej komorze. W sposób nieinwazyjny osoba poddająca się zabiegowi przyjmuje tlen pod zwiększonym ciśnieniem. W ten sposób przenika on do najgłębszych warstw skóry i wszystkich narządów poprzez płuca. Zalecane jest regularne powtarzanie wizyt w komorze, aby zapewnić optymalne dotlenienie skóry i całego ciała.

Domowe zabiegi dotleniające skórę

Dotlenienie skóry jest możliwe także w warunkach domowych, aczkolwiek z pewnością nie osiągniemy tak spektakularnych efektów jak w czasie zabiegu w salonie kosmetycznym. Warto zaopatrzyć się w kremy, których głównym zadaniem jest dotlenianie. Ich działanie polega na uwalnianiu większej ilości tlenu pod skórę, dzięki zawartości specjalnie ku temu stworzonych związków chemicznych. Można także skorzystać z gotowych maseczek, które bazują głównie na pewnych rodzajach glinki, magnezie, wapniu, miedzi i cynku. Po ich zastosowaniu skóra staje się widocznie gładsza i wypoczęta.

Kiedy wiadomo, że potrzebne jest nam dotlenienie skóry?

Objawy niedotlenienia skóry widoczne są gołym okiem. Jest ona matowa, przesuszona, skłonna do zmarszczek. Dodatkowo traci swoją elastyczność i jednolity koloryt. Brak tlenu może powodować także stany zapalne i większą produkcję łoju, który czopuje pory tworząc zaskórniki i bolesne zmiany. Już po pierwszym zabiegu dotleniającym oznaki te stają się mniej dostrzegalne, a po serii zabiegów – jeśli nie ma dodatkowych przyczyn fizjologicznych – znikają całkowicie. Do dotleniania skóry najczęściej wykorzystywane są preparat zawierające kwas hialuronowy i mlekowy, pantenol, izoflawony sojowe i beta-glukan. Umawiając się na zabieg dotleniania skóry w gabinecie kosmetycznym, warto upewnić się, jaki rodzaj zabiegu będzie dla nas najodpowiedniejszy i w kombinacji z jakim innym zabiegiem uzyskamy najbardziej optymalne rezultaty.