Jakie efekty daje masaż relaksacyjny?

Nie ma drugiej równie skutecznej, a jednocześnie pozbawionej skutków ubocznych metody na długotrwałe napięcie, jak masaż relaksacyjny. Techniki tego masażu pozwalają się rozluźnić i odprężyć, a jego regularne stosowanie może mieć skutki terapeutyczne.

Masaż relaksacyjny – jakich efektów można się spodziewać?

Do podstawowych efektów, jakich można się spodziewać już po jednym profesjonalnym zabiegu, na który składa się np. masaż pleców, relaksacyjny masaż całego ciała czy stóp, można zaliczyć:
– zmniejszenie się dolegliwości związanych z napięciem mięśniowym spodowowanym długotrwałym stresem
– ulgę w długotrwałych bólach wynikających z chronicznego obciążenia mięśni
– odczucie odprężenia i relaksu
– polepszenie nastroju.
Przy jakich schorzeniach warto stosować masaż relaksacyjny? Techniki tego masażu pozwalają na niefarmaceutyczne leczenie lekkich odmian bezsenności, napięciowych bólów głowy i wspomagają rehabilitację po wypadkach. Dodatkowo masaż relaksacyjny wskazany jest przy schorzeniach kręgosłupa spowodowanych siedzącą pracą biurową. Profesjonalny masaż relaksacyjny może być ulgą dla kobiet w ciąży, które doświadczają przeciążeń kręgosłupa i bólów stóp, jednak bezwzględnie powinny skonsultować zabieg ze swoim lekarzem. Masaż relaksacyjny to dobre uzupełnienie treningów sportowych i diet odchudzających, ponieważ poprawia metabolizm i przyspiesza usuwanie z organizmu toksyn.

Masaż relaksacyjny – techniki profesjonalistów

Do podstawowych technik masażu relaksacyjnego zalicza się głaskanie, uciskanie, rozcieranie i oklepywanie całą dłonią i jej kantem. Zadaniem masażysty jest przyspieszenie cyrkulacji krwi i limfy, rozgrzanie mięśni i usunięcie ich naprężenia. Profesjonaliści, bazujący na wiedzy o fizjologii i budowie człowieka, bezbłędnie odnajdują najbardziej napięte miejsca, jednocześnie nie zagrażając w żaden sposób naszemu zdrowiu. Przed zabiegiem warto jednak poinformować masażystę o wszelkich operacjach, kontuzjach czy dolegliwościach, jakich doświadczamy.

Masaż pleców relaksacyjny – techniki, które poprawią Wasz związek

Po długim i ciężkim dniu to, czego potrzebujemy to pyszna kolacja i masaż pleców. Relaksacyjny efekt subtelnego ucisku dłoni bliskiej osoby poprawia nastrój i… zacieśnia relacje. Dowiedziono, że pary, które nawzajem wykonują sobie masaż relaksacyjny są bardziej zadowolone ze swojego związku, szybciej rozwiązują konflikty i mają lepsze życie seksualne! Nie trzeba jednak iść na profesjonalny kurs, aby wykonać dobry masaż pleców. Relaksacyjny masaż jest dość intuicyjny. Zacznij od góry pleców, delikatnie głaszcząc barki i szyję partnera. Stopniowo zwiększaj ucisk, zwracając szczególną uwagę na napięte partie mięśni. Zachęcaj partnera do głębokich oddechów. Nie spiesz się i zadbaj o odpowiednią oprawę masażu – wystarczy przygaszone światło i wyłączony telefon.

Masaż relaksacyjny zwiększa wydzielanie serotoniny, czyli hormonu szczęścia i oksytocyny, czyli hormon u przywiązania, dzięki któremu czujemy się bardziej radośni, spełnieni i mniej obawiamy się wyzwań dnia codziennego.