Kolorowe włosy – nowa moda

Moda na kolorowe włosy przyszła do nas z zachodu i już od kilku sezonów utrzymuje się na ulicach i wybiegach. Powraca szczególnie latem, gdy można nieco bardziej zaszaleć w stylizacjach. Jednak czy wszystkim pasują kolorowe fryzury?

Kolor włosów najlepiej dobrać do typu urody. Kobiety o jasnej karnacji i chłodnym typie urody powinny wybierać zimniejsze tonacje. Idealnymi kolorami dla nich będą odcienie szmaragdu, zieleni czy fioletu. Panie o ciemniejszej cerze mogą pozwolić sobie na burgundy, róże, żółcie, czerwienie oraz szarości.

Decydując się na pomalowanie włosów na nieco szalony kolor raczej nie nastawiamy się, że będzie on nam towarzyszył przez lata. Właśnie dlatego najlepiej stosować zmywalne spraye oraz kredy do włosów. Jednak nie każdy kolor można uzyskać w domu. Jest to trudne np. w przypadku szarości. Siwy odcień może spłatać figla, dlatego jeśli chcemy mieć go na swoich włosach lepiej udać się do profesjonalisty. Niemożliwe mogą okazać się również radykalne przejścia, np. z czarnych lub kasztanowych włosów na jasny róż. By tego dokonać konieczne będzie wcześniejsze rozjaśnienie.