Najlepsza prostownica

Dobra prostownica może zdziałać cuda i odmienić każde włosy. Kobiety wykorzystują prostownice nie tylko do prostowania, ale również falowania pasm. Sprzęt ten ma więc sporo zastosowań i przyda się każdej pani dbającej o swój wygląd. To zakup na lata, dlatego warto mądrze zainwestować. Jak wybrać najlepszą prostownicę?

Istotną funkcją w prostownicach jest regulacja temperatury. Dzięki niej prostowanie nie będzie tak niszczyć włosów. Panie o cienkich włosach mogą wybrać niższą temperaturę prostowania, ponieważ nie potrzebują aż tak dużego ciepła do ułożenia fryzury. Posiadaczki grubych i gęstych włosów mogą natomiast podkręcić bardziej temperaturę i szybciej osiągnąć zamierzony efekt. Prostownice z regulacją temperatury są zdecydowanie bardziej uniwersalne niż te, które nie posiadają tej funkcji.

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest rodzaj płytek. Najpopularniejsze to ceramiczne, po których ciepło rozprowadzane jest równomiernie. Wielu specjalistów uważa, że płytki ceramiczne są także najlepsze dla włosów.