Odcień włosów dla podkreślenia urody

Piękne i zadbane włosy to ogromny atut każdej kobiety. Jednak nie muszą być zaletą samą w sobie – można je również wykorzystać do podkreślenia urody. W tym celu należy przede wszystkim dobrać odpowiedni kolor do typu twarzy. Jak to zrobić?

Jednym z najważniejszych kryteriów doboru koloru włosów są rysy twarzy. Jeśli mamy mocne, ostre rysy najlepiej będzie nam w jasnych kolorach. Nieco złagodzą one kształt twarzy i dodadzą jej spokoju. Kobiety, które chcą być nieco bardziej drapieżne, ale mają delikatne i łagodne rysy twarzy mogą wybrać ciemniejszy kolor włosów.

Jednak istotny jest nie tylko sam kształt twarzy, ale również jej odcień. Istnieje zasada mówiąca o tym, że karnacja i kolor włosów powinny być na innym poziomie. Jeśli do ciemnej twarzy i brązowych oczu dobierzemy kasztanowy kolor włosów nie wydobędziemy swoich atutów, ale je przyćmimy. Panie o takiej urodzie będą natomiast świetnie wyglądać w złotych włosach, które dodadzą twarzy wyrazistości i odświeżą ją. Zaś kobiety o bardzo bladej cerze i jasnych oczach mogą wyglądać zjawiskowo w ciemnych włosach.