Redukcja zmarszczek bez liftingu

Nieinwazyjna redukcja zmarszczek, czyli efekt liftingu bez użycia skalpela, to prawdziwy hit ostatnich lat. Dowiedz się, na czym polega laserowe usuwanie zmarszczek i kto może poddać się zabiegowi?

Laserowe usuwanie zmarszczek – hit salonów kosmetologicznych

Laser to urządzenie, które z powodzeniem od lat wykorzystywane jest w chirurgii, okulistyce, a także medycynie estetycznej. Emituje skupioną wiązkę światła o konkretnej długości fali, która trafia dokładnie w aplikowane miejsce. Lasery różnią się mocą, tym, czy emitują wiązkę stałą czy pulsacyjną oraz na jaką głębokość tkanek docierają. Wszystkie te zmienne wpływają na to, jakie zastosowanie może mieć laser.

Laserowe usuwanie zmarszczek opiera się na wyjątkowej umiejętności tkanek, jaką jest samoregeneracja. W trakcie zabiegu wiązka laserowa doprowadza do wielu mikrouszkodzeń tkanek, które mobilizują procesy regeneracyjne. W ich wyniku następuje wzmożona przebudowa struktur włókien dwóch bardzo ważnych dla gładkiej skóry związków: kolagenu i elastyny. Gdy zakończy się proces zdrowienia, skóra w widoczny sposób staje się jędrniejsza i wygładzona. Produkcja kolagenu i elastyny wzmożona jest jeszcze przez pewien okres po zabiegu, co powstrzymuje nowe zmarszczki przed powstawaniem.

Redukcja zmarszczek laserem – kto może poddać się zabiegowi?

Laserowe usuwanie zmarszczek to zabieg, który może wykonać każda osoba, u której nie istnieją przeciwwskazania co do zabiegów z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Są to kobiety w ciąży, osoby w zaawansowanym stadium chorób układu naczyniowo-sercowego czy chorujące na konkretne schorzenia dermatologiczne, w tym atopowe zapalenie skóry, łuszczycę i trądzik różowaty. W tym ostatnim przypadku warto skonsultować z lekarzem możliwość wykorzystania zabiegów laserowych dostosowanych do tej choroby.

Redukcja zmarszczek laserem to zabieg, któremu poddają się coraz młodsze osoby. Kosmetolodzy polecają skorzystanie z zabiegu już po 30 roku życia, kiedy to pojawiają się pierwsze oznaki starzenia się skóry i niezbędna jest prewencja dalszego postępowania procesów wiotczenia i utraty jędrności. Po 35 roku życia niezbędne jest pobudzanie tkanek do wydzielania kolagenu i elastyny, ponieważ stopniowo proces ten ulega spowolnieniu.

Bezpieczeństwo zabiegu i proces regeneracji

Chociaż określenie “mikrouszkodzenia tkanek” może budzić pewne wątpliwości wśród osób zastanawiających się nad zabiegiem, to warto wiedzieć, że laserowe usuwanie zmarszczek jest w zupełności bezpieczne, co zostało wielokrotnie udowodnione w badaniach klinicznych. Redukcja zmarszczek tą metodą może być przeprowadzana w obrębie całej twarzy, w tym delikatnych miejsc takich jak powieki, okolice ust i brwi. Przy okazji zabiegu może zostać przeprowadzona korekcja blizn potrądzikowych i np. powstałych w czasie ospy. Część klientek decyduje się także na użycie lasera do usunięciu zmian na wierzchu dłoni, w obrębie dekoltu i na szyi.

Usuwanie zmarszczek laserem może powodować dyskomfort, doświadczany w postaci drobnych ukłuć. Aby tego uniknąć, na miejsca poddawane zabiegowi nakładana jest maść znieczulająca, stosowana w kosmetologii, taka jak np. Emla.

Do dwóch tygodni po zabiegu należy stosować kremy osłonowe przeciwko UV, nie stosować drażniących kosmetyków, nie opalać się i nie korzystać z sauny czy basenu. Skóra powinna być traktowana poleconymi przez specjalistę specyfikami nawilżającymi i odżywiającymi.

Skuteczność usuwania zmarszczek metodą laserową

Redukcja zmarszczek z pomocą lasera jest najbezpieczniejszą i najbardziej efektywną metodą na usunięcie widocznych oznak starzenia się skóry bez użycia skalpela. Skóra odzyskuje gładkość i jędrność jak po liftingu, tymczasem sam zabieg nie jest obarczony takim ryzykiem, jak interwencja chirurgiczna. Pobudzenie biologicznych procesów odnowy wszystkich warstw skóry jest naturalnym sposobem na przywrócenie młodzieńczego wyglądu.