Zadbaj o swoją brodę

Broda to od kilku sezonów prawdziwy hit. Dodaje męskości i charakteru i niemal każdy pan wygląda w niej dobrze. Jednak, by dłuższy zarost dobrze się prezentował konieczna jest jego odpowiednia pielęgnacja. W takim razie jak dbać o brodę?

Aby broda cały czas prezentowała się nienagannie konieczne jest jej regularne strzyżenie. Można robić to w specjalnych barbershopach, czyli salonach, które zajmują się właśnie pielęgnacją męskiego zarostu. Jednak samo strzyżenie nie wystarczy. Konieczna jest również domowa pielęgnacja. W tym celu należy wyposażyć się w specjalne kosmetyki. Szampon do brody jest konieczny jeśli chcemy utrzymać estetyczny zarost. Czynność, o której nie powinien zapominać żaden brodacz to czesanie. Najlepiej robić to odpowiednią szczotką i grzebieniem, dzięki którym pobudzimy cebulki włosów oraz umodelujemy brodę.

Piękna i zadbana broda to ogromny atut, który robi wrażenie na kobietach. Nie wystarczy samo zapuszczenie pokaźnego zarostu. Jego pielęgnacja jest bowiem niezbędna.