Zadbaj o włosy podczas urlopu

Wakacje to czas kiedy ciało i umysł mogą odpocząć. Jednak okres ten nie zawsze oznacza odpoczynek dla naszych włosów. Słońce, woda i wysokie temperatury często je osłabiają. W takim razie jak chronić włosy latem, by po powrocie z urlopu wciąż były zdrowe i lśniące?

Skróć włosy

Przed wyjazdem warto podciąć końcówki. Inaczej słońce i woda mogą mieć na nie na tyle zły wpływ, że po powrocie włosy będą wymagały o wiele bardziej drastycznego cięcia.

Wiąż włosy

Choć każda kobieta lubi chwalić się długimi rozpuszczonymi włosami, nie zawsze jest to dla nich dobre. Właśnie latem lepiej związać je w luźnego koka lub kocyk. Ochroni to część powierzchni włosów przed promieniami słonecznymi.

Nie wychodź w mokrych włosach

Myjąc włosy pamiętajmy, by wysuszyć je przed wyjściem na słońce. Woda skupia promienie słoneczne, które powodują przesuszenie włosów. Najbardziej narażone są posiadaczki włosów blond. Słońce bowiem jeszcze bardziej je rozjaśni, ale wbrew pozorom nie będzie to dla nich dobre. Nie zapominajmy również o ochronie przed promieniami UV w postaci olejków, mgiełek czy sprayów.